Veletrh vědy

Ve čtvrtek 2. června 2022 se studenti 2.M a tři studenti 1.D SOŠ zúčastnili jarního Veletrhu vědy 2022, který se konal na výstavišti v Letňanech.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o jednu z prvních návštěv naší školy na akci tohoto typu, tak jsme nevěděli, do čeho přesně jdeme. A opravdu, stálo to zato. Jak z reakcí studentů, tak mně osobně se veletrh líbil a vyrovnal se například Evropskému kongresu GPS v Praze uspořádaném ve Sjezdovém paláci nebo každoročnímu podzimnímu Veletrhu mládeže, sportu a vzdělání v Brně.
Některým studentům se dokonce podařilo dostat i na přednášky, které byly podle rezervačního systému již dlouho dopředu obsazeny. Vedle toho měli možnost věnovat se jednotlivým tématům, tj. stánkům podle jejich vlastního zájmu.
Studenti pojali tuto exkurzi s velkou zodpovědností a nadšením pro věc a ve smluveném čase se všichni sešli na minutu přesně doslova obtěžkáni reklamními taškami a propagačními předměty. Návštěvu této akce lze jenom doporučit i ostatní pedagogům.

Pavel Ježek, učitel

Pozn.: Na brněnský veletrh je dost bolestné vstupné od ostatních výše uvedených, které bylo zdarma.