Divadlo? Divadlo!

Tvůrčí dílna o divadle ve Stavovském divadle.

Kolik je divadelních profesí? Kolik je v divadle schodů? Jaké je jeho historie? Co dělá scénograf, kostýmní výtvarník, jak se stát hercem a kdo může být režisér? To jsou jen základní otázky, na které jsme společně hledali odpovědi během čtvrtečního dopoledne 17. 2. 2022. Společné akce se zúčastnili studenti z 5.V, 6.V, 2.D a 2.M.

Vichřice nás neodvála a do divadla jsme dorazili v maximálním počtu 30 účastníků a doprovod. Věnovali se nám dvě skvělé a nadšené milovnice divadla, které si pro nás připravili nabitý program a vymačkali z našich studentů maximální výkony. Poznali jsme, jací studenti jsou mimo školní lavice, jak se dovedou zapálit pro věc, která je baví, jak se vydrží dlouho koncentrovat, jak se jim do paměti zaznamenala nesmazatelná stopa tohoto okamžiku.

Myslím, že mluvím za všechny, když na závěr napíšu: „Víc takových příležitostí. Má to smysl.“

Barbora Herciková, učitelka