Čas adventní, čas pro školu i pro sebe

Jsem rád, že chmurné pozdně podzimní dny nám zpříjemňuje radost z dobře odvedené práce ve škole při sledování aktivit a výsledků našich žáků v konfrontaci s vnějším světem. Když se podíváte na naše facebookové stránky, které jsou velmi pečlivě vedeny Monikou Martínkovou, tak si teprve uvědomíte, co se ve škole všechno děje a co všechno se našim žákům podařilo.

Práce ve škole není jenom učení, ale je to především získávání kompetencí pro budoucí život. Není to jenom jednostranná komunikace učitel – žák, ale je to proces vzájemného učení, pro každou stranu s trochu jiným obsahem. V tom je škola jako instituce jedinečná. A kdo toto z nás dospělých rychle pochopí, škola se pro něj stává prostředím, které dobíjí baterie jinak v této době problematicky fungujícího solárního systému.

Pan Zákopčaník, svého času nositel meteorologických informací v ČT, byl peskován za pozdrav „Slunce v duši“, kterým končil své zprávy o počasí. Zkuste si najít v tomto adventním čase chvilku na sebe, zavřete oči a několikrát si tato tři slova řekněte. Funguje to!

Krásné vánoční svátky plné lásky, porozumění a klidu vám všem.

Zbyněk Lukavec, ředitel školy

 

 

Archiv >>