Závěrečná konference projektu BABBAT

Po více než dva roky se tým učitelů naší školy podílel na realizaci projektu Erasmus+ BABBAT o motivaci dospělých k celoživotnímu vzdělávání.

perex-image

Průběh projektu silně komplikovala pandemie i následné lockdowny. Některé projektové schůzky musely být zrušeny, jiné se konaly on-line, jako např. diseminační konference v Poděbradech v dubnu 2021. Všechny průběžné úkoly jsme ale splnili bez ohledu na nesnadné podmínky posledních dvou let. Kromě seminářů v Aténách v listopadu 2021 a na Tenerife v březnu 2022 jsme se dvacetkrát setkali on-line. 7 partnerských zemí (Česko, Island, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Španělsko a Řecko) uzavřelo projektovou spolupráci koncem května 2022 v litevském městě Šiauliai. Krátké závěrečné setkání bylo velmi intenzivní, během dvou dnů nás čekaly dvě konference a řada workshopů. Nejprve to byla 36. výroční konference CEFEC, organizace, která sdružuje firmy zaměřené na ekologii a sociální práce. Za tým naší školy spolu s dalšími projektovými kolegy jsem pomohla založit malou multismyslovou zahrádku.

Na následující závěrečné konferenci jsme prezentovali výstupy projektu a poté se rozloučili v Pankruojis, kde se konal tradiční jarní květinový festival. Loučení bylo těžké, zvykli jsme si na sebe, naučili se týmové práci, díky níž jsme splnili cíle projektu. Děkuji všem kolegům z týmu naší školy, kteří k tomuto úspěchu svými znalostmi a zkušenostmi přispěli. Věřím, že budoucnost prokáže životaschopnost projektových výstupů, které jsou ke zhlédnutí na https://babbat.riseba.lv/         

 

Eva Svobodová, koordinátorka za český tým

 

Celkový počet obrázků v galerii: 5

 

Zpět