Co říkají žáci o EKO Gymnáziu?

Zeptali jsme se za Vás na několik otázek, které se týkají studia na našem víceletém gymnáziu.

perex-image

Na EKO Gymnáziu se mi moc líbí. Jsem velice ráda, že studuji právě na této škole, která splnila má veškerá očekávání. Přístup učitelů bych hodnotila kladně, jsem s nimi spokojená. Učitelé nám zadávají mnoho projektů, které nás baví a jsou užitečné. Myslím si, že nás pomocí souborné zkoušky velmi dobře připravují na maturitu. Naše třída je skvělý kolektiv, je v ní dobrá atmosféra a všechny výlety, na kterých jsme byli, jsme si užili. IPad nám slouží jako užitečná pomůcka ke studiu. V této době je výuka velmi náročná, chybí mi celkový kontakt jak s kamarády, tak učiteli. I přesto, jaká je doba, nám škola plnohodnotně nahradila výuku v online podobě.

Verča, kvinta

 

Těšil jsem se na hodně věcí, které škola nabízí, a všechny se splnily i nad má očekávání. Učitelé mají vůči studentům skvělý přístup. Postupují lidsky a žáky dobře naučí.

Petr, kvinta


Líbí se mi přístup učitelů, který je občas velmi vřelý. Máme dobrý kolektiv a myslím, že je to i díky parlamentu školy, kde se společně domlouváme na věcech tak, aby to bylo ku prospěchu všech. Ve spoustě předmětů se nám učitelé snaží zpříjemnit vyučovací hodiny, třeba pomocí různých projektů apod. V této nelehké době se snaží, aby výuka byla oboustranně prospěšná. Nemyslím si, že při distanční výuce bychom něco zanedbávali.  Učitelé se nám snaží vysvětlit vše online, i když to není moc lehké.  

Adél, kvinta

 

Na EKO Gymnáziu se mi moc líbí a jsem s touto školou spokojená. Moje očekávání škola splnila, protože jsem se v této škole chtěla naučit více o počítačích atd., což se mi splnilo. Přístup učitelů se mi líbí. Když něčemu nerozumím, hned mi to vysvětlí. O hodinách se mi pracuje dobře, učíme se správně a baví mě to. Tato škola je pro mě dobrý začátek. Je tu hezká atmosféra, moc se mi ve škole líbí a také jsem si našla nejlepší kamarády. Máme spoustu aplikací, kde např. plníme pracovní listy atd. Distanční výuka je škola, akorát z domova a elektronicky. Vyhovuje mi být doma.

Zuzka, prima

 

Na EKO Gymnáziu se mi hodně líbí, protože zde máme dobré učitele a hodiny učiva. Tato škola mi splnila má očekávání. Přístup učitelů je dobrý, co nevíme, tak nám vysvětlí a pomůžou. O hodinách se pracuje v pohodě. Myslím si, že mě škola k maturitě určitě připraví, sice jsem ještě v prvním ročníku, takže to nemůžu úplně posoudit, ale určitě ano. Ve škole si myslím, že jsme dobrý kolektiv, našla jsem si zde hodně kamarádek a atmosféra ve třídě na mě působí dobře. Na hodinách pracujeme na iPadech poměrně často, nejvíce na hodinách zeměpisu. Distanční výuka je učivo na dálku, přes hovory, kde se učíme úplně normálně, akorát že místo sezení ve třídě v lavicích, sedíme doma u iPadů, počítačů apod. Na distanční výuce mi vyhovuje více času na zapisování do sešitu a celkově mi distanční výuka nevadí.

Klárka, prima

 

V naší škole se mi zatím velice líbí nejen díky přístupu učitelů, ale i díky kolektivu, který mám ve třídě. Máme zajímavé hodiny, které mě baví. Přístup učitelů mi vyhovuje, pokud něco nechápu, vysvětlí mi to. Dokonce mě začala bavit matematika a mnoho dalších předmětů, které mě na základní škole nebavily. Na hodinách se mi pracuje dobře ať už online, tak ve škole. Jelikož jsem teprve v prvním ročníku, tak zatím nedokážu tolik posoudit, ale vše, co se v každé hodině naučím, mi může k maturitě pomoct. V naší třídě si myslím, že je dobrý kolektiv a vždy je tam sranda. Našla jsem si úžasné kamarádky. A kolektiv jako celek je skvělý, zatím se mi nestalo, že by mi tu něco nevyhovovalo. Pracujeme s iPady ať už ve OneNotu nebo v Eduramě, kde máme různé úkoly. Distanční výuka je skoro stejná výuka jako ve škole, akorát na dálku přes různé aplikace. U nás je to aplikace Teams. Vyhovuje mi, že můžu být v klidu doma, nebo že mám víc času na zapsání zápisků.

Lucka, prima

 

Na EKO gymnáziu se mi moc libí. Přístup učitelů je dobrý, jsou příjemní nekonfliktní, nebrání se debatě. Vadí mi, že má známka z projektu je závislá na práci druhých, kteří jsou se mnou v týmu. Výuka je všeobecně dobrá a zajímavá, ale třeba u výtvarné výchovy bych uvítala, kdybychom se naučili víc z teorie kresby, techniky, postupy (zkrátka návody jak správně kreslit, jaké linky ano, jaké ne, jak stínovat, jaké proporce má hlava...) Cítím, že se třídní skupina rozdělila na soupeřící klany, ale třeba to jen moc zkoumám. S iPady pracujeme neustále. Výhodou distanční výuky je, že mohu déle vstávat a při učení polehávat na gauči, ale sourozenci a domácí zvěř mě velice ruší při hodinách.

Amálka, prima

 

Těžko se to dá hodnotit, když jsme většinu času na distanční výuce. Na gymnáziu se mi celkem líbí, je mnohem lepší než moje bývalá základní škola. Přístup učitelů je velmi dobrý. Díky menšímu počtu dětí ve třídě na nás také mají učitelé více času. Distanční výuka má jen jedno pozitivum - nikam nejdu, takže mohu později vstávat. Jinak mně se u toho nejde soustředit, se spolužáky se osobně neuvidím, takže je to opravdu velmi špatné.

Vojta, prima

 

Líbí se mi tady hodně. Není to přesně to, co jsem očekávala, ale ne ve špatném smyslu. Myslela jsem, že hodiny budou méně zajímavé a těžší. Učitelé jsou milí, dobře učí. Pracuje se zajímavě, projekty jsou lehké atd. Je tu zajímavá atmosféra, např. spolužáci občas křičí a je to malý blázinec. Ale jsem ráda, že sem chodím. Během distanční výuky si každý může psát úkoly kdy chce a  jsou podle mě lehčí. Mně rozhodně vyhovuje, jelikož se nemusím bavit s ostatními a tak.

Bára, prima

 

Na EKO Gymnázium se mi líbí, protože se nám učitele moc věnují. Škola moje očekávání přesáhla. Přístup učitelů se mi moc líbí, protože kdykoliv mám s něčím problém, tak se jich nebojím zeptat a oni mi to moc rádi vždy vysvětlí. Na projekty nám učitelé dávají vždy hodně času, a když potřebujeme s projekty pomoc, tak nám vždy pomohou. Ve škole je bezva atmosféra, mám parádní spolužáky. S iPadem pracujeme jak kdy. Na distanční výuce se mi toho moc nelíbí, vše se seká, ale líbí se mi ty úkoly.

Patrik, prima

 

Je to fajn. Je to tady lepší. Učitelé jsou příjemní a díky tomu nejsem otrávený, že musím do školy. Děláme zábavné prezentace a projekty. Kolektiv ve třídě je......fajn. Výuka z domova je dobrá, protože netrávím 45 minut jízdy autobusem.

Honza, prima

 

Na EKO Gymnáziu se mi líbí, protože jsem si tu našel dobré kamarády a do školy to mám docela kousek. Přístup učitelů je dobry. Během distanční výuky je hodně referátů, a to mě baví.  S iPadem se nepracuje na každé hodině, ale hlavně v hodinách zeměpisu, VKO apod. Výuka je dobře zorganizovaná.

Honza, prima

 

Škola rozhodně moje očekávání splnila a kolektiv je také dobrý, distanční výuka je sice otravná, ale za to jsme si dali nejmíň 500 pouček k počítači a některé předměty se dají učit i na dálku.

Matěj, prima

 

Na EKO Gymnáziu se mi velice líbí prostory, jsou pěkné, třídy také. Škola splnila moje očekávání jak ve výuce, tak i ve slibovaném kolektivu.
Všichni učitelé učí velmi dobře, všechno učivo vysvětlují hezky. Škola nás na maturitu připravuje velmi dobře, myslím si, protože když někdo nechápe nějaké učivo, tak si můžeme s učitelem domluvit „malé doučování“. Ve škole je pozitivní atmosféra, všichni se chovají kamarádsky.
O hodinách pracujeme i s iPady, což beru jako takové zpestření výuky. Pracování s iPadem je velmi zajímavé, hlavně když každý má stejné portály na výuku. Distanční výuka je forma výuky, která se odehrává přes internet, přes různé programy, portály. Pozitivum je, že si můžeme práci na úkolech rozvrhnout, jak chceme.

Ondra, tercie

 

Na EKO Gymnáziu se mi moc líbí. Jsem ráda, že jsem se rozhodla jít studovat zrovna sem. Učitelé jsou tu milí a mohu se na ně s čímkoli obrátit. Práce v hodinách mě baví a myslím si, že budu dobře připravena k maturitě. Atmosféra je ve třídě a v celé škole skvělá a jsem nadšená, že si takhle s ostatními dobře rozumím. V některých hodinách s iPadem pracujeme více a v některých méně, ale myslím, že to takhle stačí. A podle mého názoru EKO Gymnázium tuto situaci ohledně pandemie a karantény zvládlo perfektně. Je skvělé mít hodiny online a slyšet se s vyučujícím.

Bibi, tercie

 

Mně se ve škole moc líbí. Jsem ráda, že jsem se sem dostala, protože to byla pro mě asi nejlepší cesta na učení. Celkově se mi líbí forma hodin, že toho nemáme zase až moc jako třeba na jiných školách, kde je například můj bratr, který kvůli ní nemá na nic čas. A přitom se toho naučíme stejně. Myslím si, že máme dobré učitele, kteří jsou na nás hodní a snaží se nás naučit co nejvíce věcí. V některých hodinách pracujeme s iPadem a musím říct, ze je to mnohem lepší. Na škole se mi líbí a jsem ráda, že jsem si ji zvolila.

Káťa, tercie

 

Na EKO Gymnáziu se mi líbí. Škola splnila má očekávání a přístup většiny učitelů je dobrý. O hodinách se mi pracuje dobře a na spoustě z nich máme zadané různé projekty. Myslím, že kolektiv máme dobrý. V hodinách občas pracujeme s iPadem. Distanční výuka je výuka online. Její pozitivum je, že si úkoly mohu rozvrhnout podle mé potřeby.

Anežka, tercie

 

Na EKU se mi líbí. Rozhodně splnilo moje očekávání. Jen bych si přála, abychom dostávali možnost opravy známek. Kolektiv je příjemný díky malému počtu studentů. Distanční výuka je dobrá, protože můžu mnohem více času trávit se svojí rodinou a nemusím nikam dojíždět.

Markéta, tercie

 

Na EKO Gymnáziu jsem víceméně spokojený. Přístup učitelů je v celku dobrý, ale záleží, jestli k vám nějaký učitel nemá výhrady. V hodinách se pracuje docela dobře, řekl bych, že učivo probíráme víc dopodrobna než na normální základní škole. Ve škole převládá dobrá atmosféra a ve třídě máme dobrý kolektiv. Distanční výuka probíhá stejně jako na všech školách. Pozitivní na distanční výuce je, že žák/student se musí chtít učit a musí mít zájem. Když napíše kamarádům o výsledky nebo odpovědi k úkolům, tak se nic nenaučí. V prezenční výuce děti musí dávat pozor, ale doma je to nenutí. Učí se to, co je zajímá a co se CHTĚJÍ naučit, protože nad nimi nikdo nestojí a nekontroluje, jestli si zapisuje. Tady už hraje hlavní roli motivace, nic jiného. Je to jenom na nás.

Dominik, kvarta

 

Škola splnila mé očekávání a možná splnila i víc, než jsem čekala. Učitelé jsou milí a velmi dobře látku naučí. Na jakékoliv odpovědi odpoví a látku klidně dovysvětlí. Když děláme projekty, máme na ně dost času, můžeme se ptát na jakékoli případné otázky a pracujeme buď ve skupince, nebo samostatně. Při projektech ve skupince si všichni pomáháme a práci si rozdělujeme spravedlivě. Pokud máme s projekty nějaké problémy, tak se to vždy nějakým způsobem vyřeší. Ve škole je atmosféra klidná. Co se týče kolektivu, tak třeba v naší třídě je kolektiv dobrý. Většina lidí se baví se všemi. S iPadem jsme ve škole pracovali jen občas, ale teď s distanční výukou s ním pracujeme každý den a je to velká výhoda. Když ještě nebyla online výuka, tak jsme iPad využívali k vyhledávání informací a používání různých programů, ale teď při on-line výuce používáme tablet k online hodinám, k dělání úkolů a v podstatě ke všemu. Na naší škole při distanční výuce pracujeme s Microsoft Teams a úkoly nám chodí do Školy OnLine. Online hodiny jsou dobré a máme i možnost se ptát na otázky. Mně distanční výuka ze začátku nevyhovovala, protože to pro všechny bylo velmi nové, ale když jsem si našla svoji rutinu a zvykla jsem si na systém odevzdávání úkolu, tak mi distanční výuka velmi vyhovuje.

Tayla, kvarta

 

Na EKO Gymnáziu se mi líbí tak jako na jiné škole. Třídy nejsou moc velké jako na jiných školách. Škola splnila mé očekávání v kvalitě výuky i v technologiích. Přístup učitelů je dobrý, ale taky záleží na tom, jak s učiteli vycházíte. V  hodinách občas používáme iPady. Distanční výuka je jiná forma výuky, ale má své nevýhody. Pozitivní na ní je jen individuální rozložení času.

Šimon, kvarta

 

Na EKO gymnáziu se mi líbí. Škola splnila moje očekávání. Dobrý kolektiv a příprava na budoucí studium. Přístup učitelů je dobrý. U některých učitelů je to víc a u některých míň. O hodinách se pracuje hezky. Pouze nyní při distanční výuce je těžší se soustředit, jelikož ve škole nás méně věcí rozptyluje. Atmosféra ve škole je víc uvolněnější, a to je fajn.

Honza, kvarta

 

Škola splnila mé očekávání a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Myslím, že učitelé látku vysvětlují vždy tak, abychom ji pochopili, a někdy zároveň tak, aby nás to bavilo a měli jsme o to větší zájem. Píšeme si zápisky, pracujeme na projektech atd. Myslím, že v naší třídě máme skvělý kolektiv a každý dokáže říct svůj názor. Pozitivum distanční výuky vidím v tom, že člověk není tak nervózní, když něco prezentuje před ostatními, a nebojí se tak moc prosadit svůj názor.

Ema, kvarta

 

Učitelé jsou v pohodě a je s nimi i dobrá domluva. O hodinách se pracuje tak, aby všichni látku pochopili. Atmosféra je příjemná a kolektiv také. Distanční výuku lze zvládat.

Laura, kvarta

 

Na EKO Gymnáziu se mi líbí a splnilo moje očekávání. Přístup učitelů je někdy přísný, ale někdy zase mírný. V hodinách si děláme zápisky a někdy i pracujeme na projektech. Kolektiv a atmosféra je dobrý. S iPadem pracujeme v některých hodinách. Distanční výuka mi tak nějak vyhovuje, ale někdy bych radši byla ve škole.

Nela, kvarta

 

Na gymnáziu se mi líbí, je to taková menší komunita, a to mi vyhovuje. Během výuky máme často zpestření různými projekty atd. Přístup učitelů je většinou přátelský a na všem se domluvíme. S iPadem na některých hodinách pracujeme, spíše pro distanční výuku to je výhoda, protože na nich máme hodiny. Distanční hodiny jsou přeci jenom v něčem více náročné než běžné hodiny ve škole.

Bára, kvarta

 

Líbí se mi tady, ale asi bych radši byla na „multimediálce“, protože mám ráda kreslení atd... Neměla jsem úplně nejlepší základku, co se týče kolektivu, a celkově ta škola byla špatná, takže jsem ráda, že jsem tady. Mám ráda náš kolektiv. Někdy nám učitelé nedokážou vysvětlit látku tak, abychom ji pochopili, ale očekávají nejlepší výsledky. Pozitivum distanční výuky je asi to, že mám na všechny věci svůj čas, a že je lehké nasbírat dobré známky. Ale myslím si, že ve škole bych tu látku chápala více.

Daniela, kvarta

 

Jsem na EKO Gymnáziu naprosto spokojená. Škola určitě splnila moje očekávání i mnohem víc! Učitelé mají ke všem vlídný přístup, ale tím bych nechtěla říct, že je to jednoduché. Učitelé se nám vždy snaží pomoct. Máme mnoho dlouhodobých projektů. Škola nás k maturitě připravuje od začátku a slýcháme o ní od všech učitelů už od primy. Máme ve třídě skvělý kolektiv, všichni si rozumíme a kamarádíme se! S iPadem pracujeme, ale mohli bychom víc. Myslím, že distanční výuka je složitá pro všechny, ale všichni naši učitelé se snaží nás něco naučit, zpříjemnit nám ji a udělat aspoň trochu zábavnou!

Monika, kvarta

 

EKO Gymnázium je super, spousta nových zkušeností a možností. Mrzí mě, že více té zábavy a kreativních věcí slízne „multimediálka“ (ale to se dá pochopit). Přístup učitelů je přátelský a to ne jen jednoho učitele, ale všech (opravdu dobrý přístup). Líbí se mi projekty o hodinách a hodnocení kreativity. S kolektivem naší třídy moc spokojená nejsem, ale co se dá dělat, lidi nezměníte a každý jsme jiný. S iPadem pracujeme a je to úžasná pomůcka. Distanční výuky zvládáme dobře. Učitelé jsou ochotni odpovídat na naše dotazy ohledně výuky i po hodinách a za to jsem jim moc vděčná.

Adéla, sekunda

 

Na EKO Gymnáziu se mi velmi líbí a škola splnila má očekávání. Líbí se mi přístup učitelů, protože mají zábavné hodiny. V hodinách pracujeme hodně a projektů je daleko více než na základní škole. Hlavně o zeměpisu používáme iPad. Ve škole je dobrá atmosféra, ale záleží na třídě. Podle mě zvládáme distanční výuky nejlépe z celých Poděbrad.

David, sekunda

 

Škola je super. Někdy těžší učení (na mě). Učitelé jsou přátelští, když mi něco nejde, tak mi pomůžou. Naše třída je trochu rušnější, ale všichni jsou kamarádští. IPad používáme na různá cvičení třeba na internetu.

Honza, sekunda

 

Na EKO Gymnáziu se mi moc líbí a škola splnila má očekávání. Přístup učitelů je dobrý, protože nás učí zábavnější formou vzdělávání, díky kterému si lépe pamatujeme probrané látky o hodině. Pracuje se hodně s dotykovou tabulí a s učebnicí. Projekty děláme skoro pořád, takže se nikdy nenudíme. Atmosféra ve škole je dobrá a kolektiv je super! Mám spoustu kamarádů, kteří jsou z jiných škol a pořád si stěžují, jak jim spojení s učiteli nefunguje. U nás jsem zatím žádné větší problémy nezažil. Taky občas spojení vypadává, ale za to učitelé nemohou. Ale když se problém přece jen najde, učitelé nám ho vždy s ochotou pomohou vyřešit.

Michal, sekunda

 

Můj původní plán byl dostat se na „státní gymnázium“. S tím, že půjdu na EKO jsem vůbec nepočítala, ale mamka mě lákala na kreslení a počítače. Tvoření na počítači mě moc nebaví a nejde, ale na iPadu je to lepší… Přístup učitelů je skvělý. Tedy u většiny, záleží na učiteli, ale jinak tu jsou moc milí a snaží se vždy pomoci. Podle mě na tom naše třída jako kolektiv není moc dobře – je hlučnější. Distanční výuku zvládá škola skvěle. Bavila jsem se s kamarády z jiné školy a ti jsou na tom hůř.

Tereza, sekunda

 

Ve škole se mi moc líbí, protože se učíme zajímavé věci. Učitelé jsou milí, snaží se se vším pomoct. Každý je jiný a má svůj vlastní přístup k žákům. O hodinách se pracuje dobře, projekty jsou zajímavé. Učitelé se snaží iPad do hodin zapojovat často. Není to na škodu, naopak to hodiny zpestřuje. Atmosféra ve škole je dobrá, ale kolektiv v mé třídě se mi nelíbí. Distanční výuky zvládáme s přehledem.

Lukáš, sekunda

 

Na EKO Gymnázium jsem nastoupila až po ukončení základní školy. Nyní studuji třetím rokem na EKU a jsem velice spokojená. Ve škole máme  přátelský vztah s učiteli a celkově nálada na naší škole je velice rodinná. Nyní se díky koronavirové situaci nemůžeme setkávat ve škole, ale i tak se snaží náš učitelský sbor spolu s panem ředitelem nás motivovat ke studiu, a to velice úspěšně. 
Máme skvělou přípravu na maturitu díky souborným zkouškám, které nás připravují jak na stres při maturitě, tak i na vědomostní stránku samotné maturity. Naší školu hodnotím velice kladně a jsem ráda, že zde mohu studovat.

Iva, septima

 

Zpět