s čím a kde budeš pracovat

Výuka probíhá ve specializovaných multimediálních učebnách, ve výtvarném, sochařském, fotografickém a 3D ateliéru, nahrávacím a televizním studiu, které disponují moderním vybavením.

Filmová technika

Nejmodernější filmová technika od firem Panasonic, Sony, Canon a profesionální filmový dron ve spojení s prvotřídně vybaveným nahrávacím studiem, ve kterém se studenti učí pracovat se zvukem a profesionální zvukovou technikou, poskytují ideální podmínky pro filmařinu na škole.

Televizní studio

Televizní studio na profesionální úrovni se nachází v prostorách poděbradského zámku. Studio je vybaveno kamerami od australské firmy Blackmagic v rozlišení 4K. Ve studiu je zároveň velká zadní projekce, která umožňuje promítat do pozadí statické obrazy, video, nebo klíčovat na zelenou. Kamery jsou řízeny z režijního pultu od stejné firmy a zvuk se nahrává přes mikroporty od firmy Sennheiser, které jsou řízeny z mixážního pultu propojeného s obrazovou režií. Součástí je střihové pracoviště pro postprodukci se střihovým programem DaVinci Resolve. Studenti mají příležitost pracovat s nejmodernější technikou, jejíž ovládnutí otevírá dveře k okamžitému uplatnění na různých pozicích například v České televizi, Primě, Nově apod.

Fotoateliér pro profesionály

Široká flotila fotoaparátů slouží nejen k výuce, ale i k osobnímu využití studentů. Vlajkové lodě tvoří profesionální fullframové zrcadlovky značky Nikon s odpovídajícími objektivy, ale i fotoaparáty od ostatních předních výrobců fototechniky Canon a Sony. K fotoaparátům je dostupné i příslušenství v podobě specializovaných objektivů (například makroobjektiv), systémových blesků, stativů, šedých destiček a dalších pomůcek, které jsou potřebné k pořízení fotografií na profesionální úrovni. Plně vybavený fotoateliér disponuje černým, bílým a zeleným (tedy klíčovacím) fotografickým pozadím pro uměleckou fotografii a fotografickým stolem, stanu i další výbavou pro produktovou fotografii. Profesionální studiové blesky značky Phototools spolu se širokým příslušenstvím (octaboxy, stripboxy, softboxy i reflektory) zajišťují správné světelné podmínky.

Animační studio

Škola disponuje vlastním animačním studiem pro klasickou animaci rozděleným na dvě pracoviště. Každé je plně vybaveno profesionálním softwarem DragonFrame pro zaznamenávání snímků, stálými filmovými světly a profesionální zrcadlovkou Canon. Jedno stanoviště je určeno pro ploškovou animaci, kde lze využít specializovaný dvouplánový skleněný animační stůl s vertikálním posuvem fotoaparátu. Druhé animační místo ve studiu je určeno zejména pro loutkovou či prostorovou animaci. Pro mobilitu využívá přenosný animační/divadelní stůl. Výuka ale nabízí i práci na pracovním monitoru Cintiq 10,16 a 24 od firmy Wacom. Tato technika se především využívá pro počítačovou kreslenou animaci. Která je často volena pro absolventský film.

Multimediální učebny

Hned několik plně vybavených učeben počítači s Adobe CC poskytuje zázemí nejen pro grafickou tvorbu. Studenti získají svůj účet u Adobe a svou licenci, mají tak možnost v těchto programech pracovat kdekoliv a k dispozici mají i veškeré fonty a podporu tutoriály, které Adobe poskytuje.

Výtvarný a sochařský ateliér

Ateliér se nachází v inspirativním prostředí poděbradského zámku a přímo vybízí k umělecké malbě, kresbě i prostorové tvorbě. Plnohodnotné vybavení malířskými a sochařskými stojany, keramickou vypalovací pecí a grafickým lisem, který slouží k tisku klasických grafických technik jako je linoryt, suchá jehla, slepotisk, monotyp, doplňuje dostatek spotřebního materiálu a dalšího příslušenství.

3D ateliér

Disponujeme plně vybavenými výkonnými pracovními stanicemi pro 3D modelování  a renderem v Blender a 3Ds MAX, s procesory Intel Core i7 a výkonnými grafickými kartami. K realizaci modelů jsou připraveny 3D tiskárna PRUSA I3 MK3S+ pro tisk plastovými strunami a PRUSA SL1, která využívá UV LED paprsku pro vytvrzení tenkých vrstev pryskyřice (resinu), a proto dosahuje výsledný produkt vysoké úrovně detailů. K dispozici je notebook s výbavou pro Virtuální realitu HTC Vive, který se používá pro prezentaci prací ve VR či pro vývoj aplikací.

Nahrávací studio

Nedílnou součástí audiovizuálního díla je kvalitní zvuk, který nám zajišťuje prvotřídní technické vybavení od firmy DISK MEDIA. Studio má profesionálně vyřešenou prostorovou akustiku a je vybaveno studiovými mikrofony pro dokonalé zachycení zvuku, zvukovými kartami, které převádí zvuk na digitální záznam k dalším zvukovým úpravám a masteringu. Vybavení je určeno především k nahrávání mluveného slova, postsynchronů a ruchů ke studentským filmům a podcastům.

Dílna

Prostor určený pro manuální prostorové tvoření především v předmětu technologie produkce, kde se studenti učí pracovat podle předem vypracovaného technického výkresu a dokumentace. Poznávají tradiční materiály a běžné dílenské nástroje jako například vrtačky, přímočarou pilu, kladiva, dláta.