COVID info

Vážení rodiče, od 17. ledna pokračuje preventivní antigenní testování ve školách. Testuje se jednou  týdně, vždy v pondělí. V případě, že se žák neúčastní pondělního testování, testuje se ihned po příchodu v kanceláři školy.  Testování se týká žáků, jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc. V případě, že dítě nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne mělo nasazenou roušku. Pokud je starší 15 let, nosí respirátor.

Co dělat, pokud má vaše dítě pozitivní antigenní test?

Pokud vyjde vašemu dítěti antigenní test pozitivní, není třeba kvůli žádance kontaktovat praktického lékaře. Škola vás bude informovat o dalším postupu.

Dostanete SMS zprávu s číslem eŽádanky. Po obdržení této zprávy půjdete na libovolné odběrové místo, které provádí PCR testy na základě žádanky.
U některých míst je třeba nejdříve rezervovat termín.

Pokud je výsledek PCR testu negativní vaše dítě se vrací do běžné výuky. Potvrzení o negativním PCR testu je nutné doložit škole.

Co dělat, pokud je výsledek PCR testu pozitivní?

Pokud je výsledek PCR testu vašeho dítěte pozitivní, kontaktujte praktického lékaře pro děti a dorost. Následně vás bude kontaktovat krajská hygienická stanice nebo budete vyzváni k sebetrasování. Nově platí povinnost nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu vašeho dítěte, ať už se jedná o testování ve škole nebo například nákazu v rámci rodiny.

Co bude následovat, když se vaše dítě potká ve škole
s pozitivním na covid-19?

Vaše dítě se může ve škole potkat s žákem, kterému vyšel pozitivní výsledek PCR testu. Pokud škola předá všechny potřebné informace
krajské hygienické stanici, dostanete SMS zprávu o dalším postupu. Nově platí 5-ti denní karanténa pro všechny, kteří byli v epidemiologicky významném kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Nařízení se vztahuje na neočkované, očkované a osoby po prodělaném covidu. Žák ukončí karanténu v případě, že nevykazuje příznaky onemocnění.