Distanční výuka z pohledu prvního ročníku Multimediální tvorby

V novém školním roce nás potkala stejná situace jako na konci toho minulého.

Pro nás, studenty prvního ročníku, je ovšem vnímání distanční výuky na naší nové škole jiné.

Začátek školního roku jsme nasávali plnými doušky, noví spolužáci, noví vyučující a především nové předměty, které nás baví. Ani jsme se pořádně nestačili poznat a…zůstali jsme díky pandemii opět doma.

Ano, jsou tady takové výhody, že můžeme vstát z postele jen pět minut před začátkem výuky, sedět u počítače v županu a vyučující vlastně ani nevidí, jestli dáváme pozor :o). Ale je to skutečně pro nás dobré?

Slýchávám od spolužáků i vyučujících, že občas mívají problém s připojením. Sama vnímám, že jsem byla v hodinách ve škole soustředěnější než doma. V uměleckých hodinách nám chybí praktické ukázky a pomoc pedagogů, nemůžeme si zapůjčit profesionální vybavení např. fotoaparáty kdykoliv, chybí nám některé výtvarné potřeby, které se nám snaží rodiče doobjednávat přes e-shopy atd.

A co je nejpodstatnější – chybí nám skutečný vzájemný lidský kontakt, budování kamarádství a spojenectví. Na konci základní školy, kdy jsme se s distanční výukou setkali poprvé, jsme se se spolužáky znali, proto jsme odluku nevnímali tak silně.

Moc se těšíme zpátky do školy.

 

Annemarie Bušinová, MMT1

 

EKO Gymnázium a SOŠ Multimediálních studií Poděbrady

kde nás najdete

 
budova školy:
Na Hrázi 64/III,
290 01 Poděbrady

tel./fax: 325 615 014
e-mail: media@ekopodebrady.cz 

 

  • EKO Gymnázium:

     

     

 

grafické studio: 

partneři školy

FAKULTA ELEKTROTECHNICKÁ

Partnerské školy:P
rojekt ArtMap Nantes - Poděbrady:

ostatní

  •