Už jdeme zase do toho!

Prázdniny utekly jako voda a nový školní rok je před námi. Jaký bude, to v tuto chvíli nemůže nikdo z nás říct. Prezenční, distanční? Covid stále číhá na každém kroku, stát přijímá hygienická opatření, kterými se musí nejenom školy řídit. Je to otravné, ale nedá se nic dělat. Co ale s jistotou víme, že jsme na nový školní rok dobře připraveni. Téměř tři stovky našich žáků budou mít k dispozici nové vyučovací prostory na poděbradském zámku, kde k původním ateliérům vyrostlo nově i filmové a televizní nahrávací studio. Řady pedagogů se rozšířily o šest nových kolegyň a kolegů, kteří jsou spolu se stávajícími připraveni předat žákům to nejlepší, co umí a dokážou. Technologický pokrok, který si vynutila doba distanční výuky, se v mnoha směrech promítl do běžné prezenční výuky. Učíme moderně, učíme efektivně.

Těší nás a zároveň zavazuje velký zájem o studium na naší škole. Škola pokračuje v trendu být výjimečnou z hlediska zaměření i výsledků pedagogické práce. Věřím, že tyto skutečnosti nový školní rok nejenom potvrdí, ale posune nás zase o kousek dál na cestě poskytování kvalitního středoškolského vzdělávání.

Zbyněk Lukavec, ředitel školy

Archiv >>